Sangla turbabrikett ca.8-9kg

LÕPUMÜÜK !

HIND

1 pakk (ca.8-9kgkg)                  €     1,80
42 pakki alusel (ca.360kg)        €   70,00
84 pakki alusel (ca.720kg)        € 130,00

25 või enama paki tellimisel transport Tallinnas ja Harjumaal TASUTA!

NB! VIIMASED ALUSED LAOS! Tegemist on peale tootmise lõpetamist üle jäänud kaubaga, tükid on ebakorrapärase kujuga. Pakitud käsitsi, seetõttu ei püsi pakid niisama kindlalt koos võrreldes eelnevalt pakkeliinil pakitud kaubaga.

ENNE SUUREMA KOGUSE TELLIMIST SOOVITAME KAUP MEIE LAOS OMA SILMAGA ÜLE VAADATA !

 

TOOTJA: Peat Mill OÜ.

Info tootja kodulehelt:

Kütteväärtus 4,5 – 4,6 MWh/t
Väävlisisaldus max 0,3 %
Niiskuse sisaldus 15-18 %
Tuhasisaldus max 8 %

Kasutamine
Turbabrikett on väga hea küttematerjal eelkõige eramute ja suvilate küttekolletes – ahjus, pliidi all ja keskküttekateldes. Samuti sobib turbabrikett põletamiseks kaminates ja saunaahjudes.

Turbabrikett on kütteväärtuselt võrreldes õhkkuivade segapuu halgudega 1,4 korda parem (segapuu halgude kütteväärtus 25% niiskuse juures on umbes 3,5 MWh/t, turbabrikett omab arvestusliku niiskuse juures kütteväärtust 4,5 MWh/t). Ühes tonnis turbabriketis sisaldub ligikaudu sama palju energiat kui 3,8 ruumimeetris õhkkuivades küttepuudes.


Süütamine
Turbabrikett tuleks süüdata pigem pealtpoolt, selleks sobivad kõige paremini süütetabletid või kuivad puuhalud. Samuti süttib turbabrikett paremini, kui jätta brikettide vahele piisavalt õhku.

Koos puitbriketi või halupuudega kasutatav turbabrikett tuleks küttekoldes süüdata samuti pealtpoolt. Kui küttematerjali alt süüdatakse, nagu seni veel valdavalt tehakse, siis süttib korraga liiga suur hulk kütust, mis põleb kiiresti ära.